יום ו', ה’ באייר תשע”ח
דף הבית דבר המנהל ברכות ואיחולים התוצרים שלנו תוכניות לימוד גלריית תמונות מקצועות לימוד חדר מורים יצירת קשר
המתן. בטעינה...
שואת יהודי אירופה 1945-1933
קרא עוד...
ום הזיכרון לשואה ולגבורה, הוא אחד משני ימי הזיכרון המשמעותיים ביותר שיש בישראל. יום זה מוקדש להתייחדות עם זכר השואה שהמיטו הנאצים ועוזריהם על העם היהודי ועם זכר מעשי הגבורה ומעשי המרד בימים ההם. את היום מציינים מדי שנה בשנה בכ"ז בניסן או בסמוך לתאריך זה.
קרא עוד...
מהו סדר? מצוות ליל פסח נקראים 'סדר', משום שהם ערוכים בצורה מסודרת ומפורטת. מבנה ה'סדר' משלב את מצוות הפסח, עקרונות חינוכיים חשובים וסודות קבליים. לכן חשוב לקיימו כהלכתו, לכל פרטיו. רבי שלום-דובער מליובאוויטש (האדמו"ר החמישי של חב"ד) אמר פעם לבנו: "יוסף יצחק! במשך הסדר צריך לרצות להיות בן-אדם - וה' יעזור. בפרט בשעת פתיחת הדלת. אל תבקש גשמיות, בקש רוחניות".
קרא עוד...
סיפור יציאת מצרים ב-5 דקות תפעילו סטופר ותתחילו לקרוא - כולל 4 סרטונים !!!
קרא עוד...
קרא עוד...
חג הפסח הוא הראשון בשורת החגים של העם היהודי
קרא עוד...
קרא עוד...
מעבר מהיר על מהלך האירועים במגילה חושף בפנינו את "מבצע הצלת המאה" של מרדכי ואסתר המלכה. http://www.aish.co.il/h/pur/b/ 48869702.html
קרא עוד...
המגילה - איציק מאנגרמחזה המבוסס על סיפור מגילת אסתר בנוסח הפורים שפיל, מאת דובי זלצר, שמואל בונים וחיים חפר. משתתפים: אברהם מור, אסנת וישנסקי, אבי דור, שרי צוריאל, יענקל'ה בן סירא, ששי קשת. מפיקה: דליה גוטמן בימאי: פנחס הר זהב
קרא עוד...
חג פורים הוא בהחלט הרבה יותר מ"חג גדול לילדים".. • מה שאפשר להשיג בימים הנוראים, ניתן להשיג ביום אחד של פורים
קרא עוד...
ט"ו בשבט – מידע על החג ומנהגיוט"ו בשבט – מידע על החג ומנהגיו
קרא עוד...
כיצד מדליקים חנוכיה?
קרא עוד...
דרך מקורית לרענן את הידע של התלמידים על הדלקת נרות חנוכה: מערך שיעור ודף עבודה המבוססים שתי אגרות ברכה מאוירות מראשית המאה ה-20.
קרא עוד...
במשך כל השנה, אבי, שהיה רב בעיר וַרְשָׁה לא הרשה לילדיו לשחק בכל משחק שהוא. אפילו כשרציתי לשחק ב"חתול ועכבר" עם אחי הצעיר, מוֹיְשֶׁה, היה אבא אומר :"למה לבזבז זמן על שטויות כאלה? מוטב שתלמדו פרקי תהילים. לעיתים קרובות, כשהייתי מקבל מאבי שתי מטבעות ואומר לו שאני רוצה לקנות בהן שוקולד, גלידה או עפרונות צבעוניים, היה הוא אומר :"מוטב שתמצא אדם עני ותיתן לו את המטבעות, כי הצדקה היא מצווה גדולה".
קרא עוד...
סרטונים לחנוכה
קרא עוד...
שמחה בתוך אבל
קרא עוד...
"ובחדש השביעי באחד לחדש, מקרא קדש יהיה לכם, כל מלאכת עבודה לא תעשו, יום תרועה יהיה לכם". (במדבר כט,א)
קרא עוד...
הראש של השנה - / נווה הדר/ כשם שראש האדם מפעיל את כל הגוף, כך בראש-השנה נקבע כל מה שיקרה במשך השנה.
קרא עוד...
מקור - פורטל השירותים והמידע הממשלתי
קרא עוד...
זמני כניסת ויציאת צום יום כיפור בערים מרכזיות בארץ
קרא עוד...
חג הסוכות הוא האחרון בשלושת החגים הנזכרים בתורה, שמתחילים, לפי הלוח הקדום, בחודש ניסן. החג הראשון לפי הלוח הזה הוא חג הפסח, השני – חג השבועות, והשלישי והאחרון – חג הסוכות (טו–כא בתשרי).
קרא עוד...
קישוטים לסוכה, ארבעת המינים, אושפיזין. כל אלה ואחרים הם הסממנים המוכרים והאהובים של חג הסוכות. לחג המקראי, שנועד להזכיר לנו את יציאת מצרים ואת נדודי ישראל במדבר, נוסף גם פן חקלאי. חג הסוכות הוא המועד המציין את איסוף התבואה שנשארה בשדה, ואת ההכנות החקלאיות האחרונות לעונת החורף. אבל העיסוק בחג הסוכות הוא הזדמנות לדון עם התלמידים בערכים הנמצאים מתחת לפני השטח, וקשורים לסמלים הבולטים שלו.
קרא עוד...
על הקשר שבין מגילת רות לחג השבועות - על סיפורה של רות המואבייה, על התקופה שבה נכתבה מגילת רות, ועל הסיבה שקוראים אותה בשבועות.
קרא עוד...
כתבה שתסייע לכם לחגוג את החג בדרך הטובה ביותר
קרא עוד...
עבודה של אלכס.
קרא עוד...
צום עשרה בטבת: כל מה שתרצו לדעתשלושת שלבי החורבן, הם רצף אחד. תחילת חורבן בית ראשון, הביא בהמשכו להפסקת הנבואה, שגרמה לתורה להלמד בכלים זרים. החורבן שמתחיל בעשרה בטבת, עם הקפת ירושלים במצור, ממשיך בט´ בו עם הפסקת הנבואה בפטירתם של עזרא ונחמיה, ומגיע לשיאו בח´ בטבת עם תרגום התורה ליוונית.
קרא עוד...
משרד התרבות והספורט ומרכז הספר והספריות בישראל יקיימו זו השנה השנייה את אירועי "ישראל קוראת - חודש הקריאה והספרות העברית". במסגרת האירועים, שיתקיימו בין התאריכים 20.5-25.6, יתקיימו מגוון פעילויות לקידום הקריאה והספר בכל רחבי הארץ, כחלק מצעדים רבים שמטרתם להרחיב ולהטמיע את הקריאה כחלק מהשגרה היומיומית של הנוער והציבור הרחב.
קרא עוד...
משימות מתוקשבות של מחנכות לכלל תלמידי נווה הדר בעת מצב חירום.
קרא עוד...
הנחיות ללמידה בחירום והיערכות בעלי תפקידים
קרא עוד...
למידה בשעת חירום בענן החינוכי
קרא עוד...
קרא עוד...
איגרת להורים להורים שלום רב ,
קרא עוד...
היערכות בתי הספר לפעילות מקוונת בחירום נועדה לשמירה על מסגרת לימודית וחברתית , בזמן בולא ניתן לקיים לימודים כסדרם בבתי הספר. התנאים לתפקוד מיטבי במצבי חירום הם פעילותמקוונת בשגרה הבית ספרית והיערכות מכוונת לחירום.
קרא עוד...
במהלך מצב חירום שאינו מאפשר הגעה לבית הספר כבימי שיגרה, חשוב לשמור על רצף לימודי-פדגוגי ובמקביל, לאפשר תהליכי הפגה וריענון לתלמידים.
קרא עוד...
http://www.adini.rlz.org.il/BR Portal/br/P102.jsp?arc=404311
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
קרא עוד...
תרגיל חירום עורף איתן 1 – מחוז תל-אביב שאלות נפוצות
קרא עוד...
קרא עוד...
בעיתות חירום משדרת הטלוויזיה החינוכית ברצועות השידור בערוצים 1, 2 ו- 23 . כמו כן ישודרו שידורים חיים בצפייה ישירה של תכניות חינוכיות לילדים, נוער ומבוגרים, לצד משדרי חדשות ואקטואליה באתר האינטרנט של הטלוויזיה החינוכית.
קרא עוד...
קרא עוד...
קו פתוח - פיקוד העורף,ער"ן, חירום לחץ ומשבר ועוד..
קרא עוד...
מורים יקרים, לקראת התרגיל הארצי בתיה"ס צריכים להיערך עם פעילויות מתוקשבות מצד אחד ובנוסף שמירת קשר עם התלמידים. ראשית כל מורה צריכה לדאוג שהכיתה משוייכת אליה כל מורה יכול לשלוח משימה בגלים לתלמידים תמיכה טכנית – 02-6584517 teachers@galim.org.il תמיכה פדגוגית – אורית - orit@snunit.org.il
קרא עוד...
כולנו מבלים שעות רבות מול המחשב - גולשים באינטרנט, צורכים מידע, שולחים מיילים, מתכתבים בפייסבוק, וקרוב לוודאי שילדינו עושים זאת אף יותר מאיתנו. אין ספק שהרשת היא מקום מרתק, המציע לנו מידע אינסופי ושלל אפשרויות. עם זאת, חשוב לדעת לגלוש באופן נכון ובטוח, ולשמור על כללי הזהירות הנדרשים.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
היום הלאומי לגלישה בטוחה בסימן "ביחד טווים ברשת מעשים טובים"
קרא עוד...
כמעט יחד עם הבחירות לראשות הממשלה נבחרה גם בבית הספר שלנו מועצת תלמידים.
קרא עוד...
חשוב: כאשר התלמידים נכנסים לפעילויות – הם לא רואים לאיזה כיתות זה מיועד. בכוונה! הוראה דיפרנציאלית. הההרשאות (קוד כניסה) משנה שעברה עדיין פעילות.רכזי תקשוב – צרו קשר במייל בכדי לקבל הסבר לעדכון ההרשאות.
קרא עוד...
קרא עוד...
כתובת: הדר 1 יישוב: נתניה כתובת למכתבים: רח' הדר 1, נתניה מיקוד:42937 טל:09-8840112 פקס:09-8615499 מנהלת: רחל פרנק מפקחת: פזית דגן
קרא עוד...
שמחים לחדש השנה את אתר בית הספר. http://www.nh.netanya-edu.org. il
קרא עוד...
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
הסיגד - חגם של יהודי אתיופיה
קרא עוד...
שנאת זרים היא יחס של עוינות כלפי האחר או השונה ממני, יחס הנובע מרגש של פחד ושנאה. גילויי אלימות , שנאה ואפליה כלפי הזר והאחר (גזענות) היא תופעה רחבה החוצה תרבויות ותקופות ויש לה ביטויים רבים ומגוונים – מאפליה, תפיסה סטריאוטיפית ועד אלימות על רקע גזעני המופנית כלפי קבוצות מגוונות ובהן מיעוטים אתניים ולאומיים. שונות בין בני אדם מתבקשת ואף הכרחית לקיומה של חברה מתוקנת אך מרגע ששונות זו לובשת השוואה ערכית היא הופכת לגזענות ואפליה. התנהגויות שאסור לנו כחברה לקבל.
קרא עוד...
הטלוויזיה החינוכית מגישה לקהל המורים מבחר תכניות חינוכיות העוסקות בנושאים השנתיים של משרד החינוך ומחולקות לנוחיות המשתמש לקבוצות גיל. אתם מוזמנים לבחור קבוצת גיל מתאימה ואחד מהנושאים השנתיים ולהנות ממגוון רחב של תכנים איכותיים מבית היוצר של החינוכית
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מבחר פעיליות בנושא "האחר הוא אני": מערכי שיעור הכוללים דפי עבודה, שיעורים מתוקשבים בכיתות מחשב, פעילויות מלוות סרטונים, מצגות, משחקים וגם חומרי עשרה למורים: מאמרים ומידע.
קרא עוד...
וּבְיוֹם עֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָה לַחֹדֶשׁ הַזֶּה נֶאֶסְפוּ בְנֵי יִשְׂרָאֵל בְּצוֹם וּבְשַׂקִּים, וַאֲדָמָה עֲלֵיהֶם... וַיָּקוּמוּ עַל עָמְדָם וַיִּקְרְאוּ בְּסֵפֶר תּוֹרַת ה' אֱלֹהֵיהֶם רְבִעִית הַיּוֹם; וּרְבִעִית מִתְוַדִּים וּמִשְׁתַּחֲוִים לַה' אֱלֹהֵיהֶם" (נחמיה ט' א-ג). חג הסיגד, המסמל את חידוש הברית של יהודי אתיופיה עם עמם ותורתם, חל כבכל שנה בכ"ט בחשוון תשע"ו (11/11/2015) 50 יום לאחר יום הכיפורים. החג מצוין בעיר ירושלים בצום ובתפילות לבוא הגאולה. בני העדה מתאספים בלבוש לבן לקראת התפילה מדי שנה בשנה בשני אתרים בעיר ירושלים בטיילת ארמון הנציב וברחבת הכותל המערבי. המנהיגים הדתיים, הקייסים, נואמים בפני הקהל, מתפללים וקוראים פרקים מהאורית (התורה).
קרא עוד...
לפעמים אני דומה.לפעמים אני שונה.תמיד אני שווה.
קרא עוד...
קידום חברת מופת "...ברגעים אלה אנו מבקשים להתבונן פנימה, אל תוכנו. לבחון את איכות ומהות החיים בישראל, ולקבל על עצמנו שהשנה הבאה תהיה טובה יותר, שהרי על מה ולמה באנו אל הארץ הטובה הזו אם לא כדי להקים בה חברת מופת? ראוי לנו לייחל להצבת הטוב והמועיל, הישר, הנעלה והמוסרי במוקד השיח הציבורי שלנו. יתכן שחלק מתפקידיה של מנהיגות הוא לסייע ביצירתה של שפה חדשה המתחייבת לכינונה של חברת מופת שתוביל לתיקון עולם." (מתוך נאום שר החינוך, הרב שי פירון, בטקס חלוקת פרסי ישראל )
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
מצגת שהכינה המורה תמי לסיכום פעילות בנושא מצעד הספרים על שם מרים רות.
קרא עוד...
מצגת לצפייה והפעלה
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
תמונות מפעילות מאהל בדואי
קרא עוד...
עבודות המוצגות נעשו בהנחיית המורה לאומנות - רחל אביטל.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
החנוכיות הן חלק מפעילות בית ספרית. כל כיתות בית הספר לקחו חלק בפעילות.כל הכיתות הכינו חנוכיות מחומרים ממוחזרים שהוצגו בתערוכה.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ילדי "נווה-הדר" מדברים באומנות
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הפעילות מתקיימת שנה שביעית ברציפות בבית הספר. אחת לשבועיים מגיעים בין שלושה לארבעה לוחמי הסטי"ל לביה"ס. הם נכנסים לכיתות למשך שעתיים ומסייעים לתלמידים בלמידה.
קרא עוד...
קרא עוד...
קיר פסיפס (2מ'3Xמ') מעל הכניסה לבית הספר. בשיתוף מועדון "סורופטימיסט" - סניף השרון. קיר הפסיפס הוקם בשיתוף פעולה ובתרומת חברות מועדון סורופטימיסט השרון (נשיאה אורה רענן).בראש הפרוייקט עמדה ד"ר שרה מלצר.
קרא עוד...
שר החינוך נפתלי בנט: "אנחנו מתחילים היום שנת חינוך. שנת חינוך להורים, שנת חינוך לילדים, שנת חינוך לכל מדינת ישראל. אני רוצה לומר היום להורים ששולחים את הילדים שלהם לגן ולבית הספר:" התכנית הלאומית ללמידה משמעותית יוצאת לדרך.שנת הלימודים תשע"ה תהיה בסימן למידה משמעותית. התוכנית פועלת השנה בכל שכבות הגיל.
קרא עוד...
קרא עוד...
תוכנית בית ספרית בנושא השואה
קרא עוד...
כל אחד מהפסלים המוצבים בחצר בית הספר נבנה במשך שנה על ידי קבוצת תלמידים
קרא עוד...
סיפור שכתבה תאיר כיתה:ח'
קרא עוד...
חגים ומועדים
למידה בשעת חירום
גלישה נבונה ובטוחה
מועצת תלמידים
מרחבי כיתות
האחר הוא אני
גלריית תמונות
מנהגים ומנהיגות
חינוך לחיים ולחברה
ברכות ואיחולים
מספר המצטיינים
תרבות וטיולים
"פרוייקטים בית ספריים" - קיר פסיפס
"פרוייקטים בית ספריים" - על השואה
פיסול סביבתי
התוצרים שלנו
הבוגרים שלנו